Vücut

Bacak Germe

Günümüzde birçok kadın ve erkek, bacaklarının inceliğine, kalınlığına veya eğrilerine dikkat ediyor. Kadınlar bacaklarının uzun, simetrik ve etkileyici olmasını ister. Aynı zamanda erkekler kaslı bacaklara sahip olmak ister.
1-3 Saat

Operasyon Süresi

Lokal veya Genel

Anestezi

5 Gün

Hassasiyet

2-3 Hafta

Tam İyileşme

7 Gün

Kalıcılık

1 Gece

Hastanede Yatış

GENEL BİLGİLER

Günümüzde birçok kadın ve erkek, bacaklarının inceliğine, kalınlığına veya eğrilerine dikkat ediyor. Kadınlar bacaklarının uzun, simetrik ve etkileyici olmasını ister. Aynı zamanda erkekler kaslı bacaklara sahip olmak ister.

Bacak Germe, alt bacaklarda malformasyona sahip olan ve üst bacaklarda aşırı yağ veya fazlasıyla sarkık cilt yapısına sahip olan hastalara uygulanan estetik bir ameliyattır. Alt bacaklardaki malformasyon, yağ enjeksiyonu veya baldır protezi ile geri kazanılır. Üst bacaklardaki aşırı yağ liposuction ile alınır. Kilo kaybından kaynaklanan sarkık cilt ise sıkılaştırma işlemiyle tedavi edilebilir.

Ameliyattan sonra iz kalır mı?

Bacak sıkılaştırma olarak da bilinen bacak germe operasyonu geçiren hastalarda kasıklarında gizli bir yara izi olacaktır. İmplantasyon uygulanan hastaların dizlerinin arkasında 3-4 cm’lik bir operasyon izi bulunur. Ameliyatın genel sonuçları uzun sürelidir.

Protez uygulanan hastalar ameliyattan sonra nelere dikkat etmelidir? Ameliyat süreci nasıl?

Protez ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Ameliyat yaklaşık 1 saat sürer ve hastanın hastanede kalmasını gerektirmez. Protez ameliyatı geçiren hastalar yoğun egzersizden kaçınmalı ve ameliyattan sonraki 1 ay boyunca özel korse giymelidir.

Bacak Kaldırma için Uygun Adaylar

İlk olarak bacaklarından şikayet eden hastalarımızın genel durumu detaylı bir incelemeden geçirilip, ameliyat için uygun olup olmadığına karar verilir. Bacaklarda meydana gelen estetik problemler çeşitli olabilir, örneğin: kalın bacak, ince bacak, asimetrik bacak veya diğer deformasyonlar. Kalça, uyluk ve dizler bacak yağlarının en çok görüldüğü yerlerdir. Bu tür yağlar kalçaları oluğundan düşük ve bacaklarıysa kısa gösterir, bu da estetik olmayan bir görünüme neden olur.

Cygnus Clinic’te, bacak germe operasyonu hastanın ihtiyacına ve doktorun onayına bağlı olarak çeşitli şekillerde yapılabilir:

● Liposuction ve Lazer Liposuction; Yağdan en fazla etkilenen bölgeler diz ve uylukların iç taraflarıdır. Bu bölgelerdeki yağın alınması bacakların daha uzun ve iyi orantılı görünmesine neden olur. Liposuction ile ekstrakte edilen yağlar, estetik bir bacak şekli elde etmek için yağ eksik bölgelerine yerleştirilir.

● Yağ Transferi; bacaklardaki kontur deformitelerinde ilk tercih edilen yöntemdir. Bacak ve karın bölgesindeki yağlar transfer edilir. Verilen yağ miktarı zamanla çözünür, ancak kalan yağ dokusu yeniden şekillendirilmiş bacakların uzun ömürlü olmasını sağlar. Prosedür yaklaşık 1-1.5 saat sürer.

● Kök Hücre Üzerinden Yağ Transferi; burada yağ dokuları kök hücrelerin kaynağı ve kök hücreler kemik iliğinden daha fazladır. Kök hücrelerden zengin yağ transferi, bacaklardaki hafif eğriliklerin başarılı bir şekilde düzeltilmesini sağlar.

● Hyaluronik Asit Enjeksiyonu; bacak eğriliği olan ancak vücutlarında yağ enjeksiyonu için yeterli yağ dokusu bulunmayan hastalara uygulanır. Bu enjeksiyonun dayanıklılığı yaklaşık 1 yıldır.

Silikon bacak protezi; diz arkasından ve endoskopi yöntemiyle küçük bir kesi ile bacaklara yerleştirilir. Bu şekilde ince bacakların daha kalın ve hafif kaslı görünmesi sağlanır. Bu protezler kalıcıdır. Prosedür yaklaşık 1 saat sürer. Bu dönemde Aspirin, bitki çayları, sigara ve bazı ağrı kesicilerden kaçınılması gerekir.

İyileşme Süreci

Lazer liposuction veya liposuction işleminden sonra aynı gün içerisinde eve dönebilirsiniz. İlk hafta boyunca, uzun süre ayakta durmanız ve bacaklarınızı kaldırmanız önerilmez. Dokuları desteklemek ve iyileşmeyi hızlandırmak için özel bir kıyafet giyilir. Bu giysinin ameliyattan sonra yaklaşık 3 hafta kullanılması önerilir. Genellikle hasta 5-7 gün içinde işine geri dönebilir.

Yağ transferinden sonra aynı gün eve dönebilirsiniz. İlk iki hafta boyunca özel bir korse giymeniz gerekir. 1 ay sonra, koşma hariç aktif egzersizlerinize başlayabilirsiniz. Tüm spor aktivitelerine 3. aydan itibaren izin verilir.

Bacağa silikon protez uygulandığında; hastanede kalış süresi bir gündür, hastanın yaklaşık 12 saat yürümesine izin verilmez ve 3 hafta boyunca varis çorapları giyilir. İlk hafta boyunca hareket sınırlandırılmalıdır. 3 ay sonra spor aktivitelerine izin verilir. Bacakların son görünümünü görmek için yaklaşık 3 hafta beklemek gerekir.

Before & After

ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


offer-icon