Yüz

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Rinoplasti, burnun kemiğini ve ucunu yeniden şekillendirmek, burnunuzun ve / veya burun deliklerinin boyutunu, burun ucu ve dudaklar arasındaki açıyı veya burun ve alnın kökünü değiştirmek için kullanılan bir cerrahidir.
3-4 Saat

Operasyon Süresi

Genel

Anestezi

Kalıcı

Hassasiyet

1-2 Hafta

Tam İyileşme

7 Gün

Kalıcılık

1 Gece

Hastanede Yatış

What İs Rhinoplasty Surgery?

GENEL BİLGİLER

Rinoplasti, burnun kemiğini ve ucunu yeniden şekillendirmek, burnunuzun ve / veya burun deliklerinin boyutunu, burun ucu ve dudaklar arasındaki açıyı veya burun ve alnın kökünü değiştirmek için kullanılan bir cerrahidir.

Ameliyat Yaşı

Konjenital veya yaralanmaya bağlı burun deformiteleri olanlar hariç, anatomik, zihinsel ve psikososyal yapının tam gelişimi için 18 yaşın üzerindeki erkek ve kadınlara önerilir.

Cerrahi Teknik

Hastanın burnuna bağlı olarak hem açık hem de kapalı rinoplasti teknikleri uygulanır. Nazal yapıyı oluşturan kemik, yumuşak doku ve kıkırdak yeniden şekillendirilir (sanat ve bilimin buluştuğu nokta). Düşük burun ucu, aşırı yükseklik, çıkıntılı alan veya burun sırtında eksik alan, burun eğriliği, burun delikleri ve burun ucu düzeltilerek estetik görünüm elde edilir. Operasyon sırasında, burun nefesini etkileyen sapmış septum (burnun orta duvarının eğriliği) ve konka (burun eti) düzeltilir. Burna yeni bir estetik şekil verdikten sonra, üzerine 5-7 gün boyunca plastik atel yerleştirilir ve burnun dış kısmına özel bantlar uygulanır.

Rinoplastiden Önce:

Başlangıçta hastanın tüm beklentileri dikkate alınarak uzman doktorumuz tarafından operasyon tekniği belirlenir. Yüzünüz farklı açılardan fotoğraflanır ve ameliyattan sonra varsayılan görüntü, görüşünüz ve daha fazla konsültasyon için bilgisayarda gösterilir. Sonuç olarak, kullanılan bilgisayar programları yardımıyla burnun şeklinde değişiklikler yapılabilir. Ayrıca, burun yapısındaki solunum durumu endoskopik cihazlar yardımıyla ayrıntılı olarak incelenir.

Solunum problemleri oluşması durumunda, operasyon sırasında derhal düzeltilir. Ameliyat olmaya karar verdiğinizde, ameliyat gününü sizin için uygun şekilde düzenleriz.

Rinoplasti İyileşme Sürecinden Sonra:

Operasyondan sonra iki tür şişlik oluşabilir: biri ameliyattan hemen sonra yaklaşık 7 gün içinde tamamen kaybolan yanaklarda, alın ve göz bölgesinde morarma olarak gözlemlenir;  diğeri burnun kendisindeki değişiklikten ortaya çıkan şişlik durumudur. İyileşme süreci sırasında, bu şişme burnun iyileşme sürecinde yavaş yavaş azalır. Burnun, operasyondan sonra yaklaşık 6 ay ila 1 yıl içinde son görünümüne kavuşmasının nedeni budur.

Ameliyattan 3 hafta sonraki süreç, hastanın burnundaki değişimin farkına varması ve yeni görünümünden zevk almaya başlaması nedeniyle olumlu geri bildirimlerin gözlemlendiği dönemdir.

Rinoplastiden sonra, 3 ay boyunca gözlük takmamak ve burun travmalardan korunmak gibi bazı temel önlemler tavsiye edilir. 1 hafta sonra yürüyüşlere izin verilir ve 1 ay sonra spor yapılabilir. Sigara içmek tavsiye edilmez. İlk 3 ay boyunca steroid spreylerinden kaçınmak önemlidir. Ameliyattan sonraki 1-6-12 aylık dönemlerde düzenli rutin kontroller planlanır ve hastanın iyileşme süreci takip edilir. 

Before & After

ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


offer-icon