Diş

Diş Beyazlatma

30-90 Dk

Operasyon Süresi

Lokal

Anestezi

+1 Yıl

Hassasiyet

Hemen

Tam İyileşme

1 Gün

Kalıcılık

Yok

Hastanede Yatış

GENEL BİLGİLER

Diş Beyazlatma Sırasında Ne Olur?

Tedavi yöntemi seçilen ağartma işlemine göre değişir. Beyazlatma jeli diş yüzeyine 15 ila 30 dakika boyunca uygulandığında, beyazlatma işlemi genellikle bir saat veya daha az sürer. İşlemi hızlandırmak için yüksek yoğunluklu bir ışık kullanılabilir. Ağartma sonuçları hemen görülebilir.

İşlemden sonra ne beklenir?

Sonuçlar hemen ortaya çıksa da diş beyazlatma renk bozulmasına kalıcı bir çözüm değildir. Dişhekimleri genellikle etkiyi en üst düzeye çıkarmak ve sonuçları uzatmak için diş yapısını kişiye özel olarak değerlendirirler. 

Diş beyazlatma işlemi ne kadar sürer?

Bazı çalışmalara göre beyazlatma sonuçları 10 yıla kadar sürer, ancak gerçekte beyazlamanın altı aydan iki yıla kadar sürmesini bekleyebilirsiniz. Maksimum sonuçların korunmasına yardımcı olmak için kırmızı şarap, kahve ve sigara içmekten kaçınmak gerekir.

Güvenli midir?

Araştırmalar diş beyazlatmanın güvenli bir yöntem olduğunu kanıtlamıştır. Mine tabakanızı kalsiyum sülfat ve florür kullanarak koruyabilirsiniz.

Diş beyazlatma dolguları veya taç tabakasını etkiler mi?

Diş beyazlatmanın porselen veya taç tabakası gibi restoratif materyaller üzerinde çok az etkisi vardır veya hiç yoktur. Bununla birlikte kompozit restorasyonlar arasındaki bağlanma gücünü geçici olarak azaltabilir. Bu nedenle, herhangi bir diş beyazlatma tedavisine başlamadan önce diş hekimimize danışmanızı öneririz.

Diş beyazlatma kalıcı diş hassasiyetine neden olur mu?

Diş beyazlatma hassasiyeti her zaman geçicidir. Beyazlatmadan kaynaklanan herhangi bir hassasiyet varsa, tedaviden bir ila iki gün sonra geçecek ve hasta beyazlatma işlemine başlamadan önceki hassasiyet durumuna geri dönecektir.

Before & After

ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


offer-icon