Diş

Diş İmplantları

Günümüzde yeni ve teknolojik malzemeler sayesinde implant uygulamaları çok daha hızlı, ağrısız ve kolay yapılabilmektedir.
Kişiye göre değişir

Operasyon Süresi

Lokal

Anestezi

Kişiye göre değişir

Hassasiyet

Kişiye göre değişir

Tam İyileşme

Kişiye göre değişir

Kalıcılık

Yok

Hastanede Yatış

GENEL BİLGİLER

Günümüzde yeni ve teknolojik malzemeler sayesinde implant uygulamaları çok daha hızlı, ağrısız ve kolay yapılabilmektedir.

Diş implantı nedir?

İmplant uygulaması, diş yetersizliklerinin tedavisi için bilinen en iyi ve en modern tedavi yöntemidir.

İmplantlar çene kemiğine yerleştirildiğinde, kemik ve dişeti dokusuna oturtulur ve çene kapanışıyla eşleştirilir. İmplant üzerindeki protezlerin estetik olması ve gerçek dişler gibi işlev görmesi sağlanır. Böylece, eksik dişin yerini alan implant ve porselen diş hastanın kendi dişlerinden herhangi bir fark olmaksızın kullanılabilir.

Titanyum malzeme üzerine uygulanan implantlar çene kemiğine daha hızlı yapışır, böylece protez dişler implantın üzerine hemen uygulanabilir.Son yıllarda, implanttaki SLActive yüzeyi sayesinde dental implantların başarısı % 99 oranında olmuştur.

Dental implantlarda en son yenilikler; kusursuz bir implant tekniği uygulanmasını mümkün kılmıştır. Kanatsız (flapless) tekniğinde, implant dişeti kesilmeden ve dikiş atılmasına gerek kalmadan uygulanır. Özellikle bu son yenilikle, implant uygulama süresi yaklaşık 5-10 dakikadır.

İmplant Tedavisinin Aşamaları

1- Planlama: İmplant uygulanacak hastanın kemik yapısı, miktarı, kemik kalitesi ve anatomik yapısı radyolojik ve oral muayene ile incelenir. Tedavi protokolleri planlanır ve hasta ayrıntılı olarak bilgilendirilir.

2- İmplant cerrahisi: Hastaya uygulanacak cerrahi işlem ve süreye göre hastanın isteği üzerine genel veya lokal anestezi kullanılır. İmplant yerleştirilmesi için tüm cerrahi steril koşullar yerine getirildikten sonra, belirlenen çene kemiğinde implant boşlukları hazırlanır ve implantlar yerleştirilir. İmplantlar dikilerek kapatılır ve iyileşme süreci 1.5 ay – 4 ay arasında başlar.

3- İyileşme Süreci: Dikişler tipine göre kendiliğinden düşer veya 1 hafta sonra alınır. Dikişlerde bakteriyel enfeksiyonu önlemek için ağız bakımı ve ağız gargarasının kullanılması önerilir.

4- Protez Yapımı: İmplantlara yerleştirilen kapatma vidaları bekleme süresinin sonunda açılır ve ölçümler aynı seansta tamamlanır. Porselen diş klasik yöntemle yapılırsa, diş 3-4 gün içinde tamamlanır.

Kimler Diş İmplantı Yapabilir?

İyi bir genel sağlık durumu olan ve büyüme gelişimini tamamlayan tüm hastalarda, her türlü dişe uygulanabilir.

İmplant Operasyonu Ağrılı mı?

İmplant uygulaması, genellikle lokal anestezi altında 5 ila 30 dakika süren ağrısız bir prosedürdür. Anestezinin etkisi olarak hissedilen ağrının şiddeti hastadan hastaya değişmekle birlikte, kesinlikle dayanılmaz değildir. Diş hekimimiz tarafından verilen ağrı kesicilerle ağrısız bir iyileşme süreciniz olacaktır. İmplant uygulayan insanlar, ilk iki gün boyunca genellikle 1 veya 2 ağrı kesici kullandıklarını ve daha sonra buna ihtiyaç duymadıklarını belirtirler.

İmplantlardan Sonra

– Ameliyattan sonra diş hekiminizin tavsiyelerine uymak iyileşme sürecine çok hızlı bir şekilde girmenizi sağlar.

– Ameliyattan sonra diş bakımı yaparken dikkatli olmanız ve yara bölgesine dikkat etmeniz gerekir. Yanağınıza 10 dakika boyunca uygulanacak buz press işlemi, şişliğin azalmasına yardımcı olur.

– Sigara içmenin yaranın iyileşmesini geciktireceğini lütfen unutmayın.

– Bir implant ameliyatından sonra oluşabilecek enfeksiyonlar için, diş hekiminiz tarafından reçete edilen antibiyotik tedavisini uygulamalısınız. Ağrı için önerilen ağrı kesici ilaçlar tekrar kullanılabilir.

– lk 2 gün boyunca ağzınızı sallamamaya ya da tükürmemeye dikkat edin.

ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


offer-icon