Meme

Göğüs Dikleştirme

Göğüsler zamanla estetiğini, sıkılığını ve dinamik şeklini kaybedebilirler. Göğüsler, yaşlanma, yerçekimi, kilo kaybı, uygulanan ağır diyetler, hamilelik ve emzirme gibi farklı nedenlerle sarkık hale gelebilir.
1-3 Saat

Operasyon Süresi

Genel

Anestezi

5 Gün

Hassasiyet

1-2 Hafta

Tam İyileşme

5 Gün

Kalıcılık

Gün içerisinde taburcu

Hastanede Yatış

GENEL BİLGİLER

Göğüsler zamanla estetiğini, sıkılığını ve dinamik şeklini kaybedebilirler. Göğüsler, yaşlanma, yerçekimi, kilo kaybı, uygulanan ağır diyetler, hamilelik ve emzirme gibi farklı nedenlerle sarkık hale gelebilir.

Göğüs Dikleştirme Nedir?

Genellikle meme boyutlarından memnun olan ancak sarkık göğüsleri olan hastalar daha estetik, sarkık ve sıkılaştırılmış göğüsler için meme kaldırma operasyonuna girebilirler. Bununla birlikte, bazı hastalar zaman içinde meme hacminde önemli bir kayıp olduğunda mutsuz olabilir. Bu gibi durumlarda, göğüs protezi yerleştirilerek memelerin büyüklüğü, şekli ve konumu iyileştirilir.

Meme Kaldırma Ameliyatı için kimler uygundur?

• Emzirme sonrasında göğüslerinin şeklinden memnun olmayanlar,

• Sık sık kilo değişimi nedeniyle sarkan göğüsleri olanlar,

• Göğüş ucu bölgesi büyümüş olanlar,

• Sarkık göğüsleri nedeniyle benlik saygısı düşük olanlar,

• Yaş veya yerçekimi nedeniyle göğüslerinde deformasyon olanlar,

• Sarkık göğüsleri nedeniyle istediği kıyafetleri giyemeyenler.

Ameliyattan Önce– Ön Görüşme

Başlangıçta mevcut şikayetleriniz ve ameliyat sonrası beklentileriniz değerlendirilir. Cildinizin boyutu, şekli, yaşı, durumu, çocuk sahibi olup olmayacağınız, meme başlığının yeni pozisyonu sizinle görüşülür. Operasyonun detayları hakkında bilgilendirilecek ve meme ucu hassasiyeti, emzirme, izler, anestezi tipi ve operasyonun riskleri hakkında bilgi verilir.

Ameliyatla ilgili tüm bilgileri almak için hemen bizimle iletişime geçin!

Göğüs Dikleştirme Tekniği

Meme Dikleştirme Cerrahisi genellikle göğüs büyütme veya göğüs küçültme ameliyatları ile aynı anda yapılır. Genel anestezi altında meme kaldırma öncelikle meme ucu bölgesi küçültülerek başlar. Sadece Meme Estetiği Ameliyatının göğüslerin boyutunu değiştirmeyeceğini unutmamak önemlidir. Göğüsler sadece eski forma geri getirilir ve göğüsler iyileşerek dik seviyeye getirilir. Göğüsler çok küçük veya çok büyükse, aynı işlemde istenen boyutlara getirilebilirler.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra

Kullandığımız yenilikçi teknikler sayesinde, Göğüs Germe operasyonları mükemmel geri bildirim sağlar. Ameliyatın yapıldığı gün hastalar evlerine dönebilirler. Böylece en geç bir hafta içinde hastalar, daha az ağrı ve hızlı iyileşme ile günlük rutin ve iş hayatlarına dönebilirler.

ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


offer-icon