Diş

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı olarak da adlandırılan Hollywood gülümsemesi, tüm prosedürlerin veya diş beyazlatma, diş kronları, radyant, dişeti estetiği ve ortodonti gibi bazı prosedürlerin bir kombinasyonudur.
Kişiye göre değişir

Operasyon Süresi

Lokal

Anestezi

Kişiye göre değişir

Hassasiyet

Kişiye göre değişir

Tam İyileşme

Kişiye göre değişir

Kalıcılık

Yok

Hastanede Yatış

GENEL BİLGİLER

Gülüş tasarımı olarak da adlandırılan Hollywood gülümsemesi, tüm prosedürlerin veya diş beyazlatma, diş kronları, radyant, dişeti estetiği ve ortodonti gibi bazı prosedürlerin bir kombinasyonudur.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı, insanın ağız ve yüz anatomisinin estetik açıdan en uygun diş tasarım analizidir. İdeal gülümsemenin dişler, dudaklar ve yüz ile uyumlu olduğu düşünülmelidir. Bunu yapmak için diş hekiminiz önce gülümseme tasarımı kriterlerini karşılayıp karşılamadığınızı kontrol edecek ve sorunlu alanları belirleyip sonrasında sizin için özel bir gülümseme tasarımı yapacaktır. Gözbebeklerinin ve dişlerin yatay hizalanması, ön kesici dişlerin simetrisi, gülümseme çizgisinin hizalanması, gülümsediğinizde ortaya çıkan dişeti çizgisi, gülümsemenin genişliği, diş uçları arasındaki doğal ve üçgen boşluk, diş ve yüz ve yüz oranı gülümseme tasarımı kriteridir.

Gülüş tasarımı olarak da adlandırılan Hollywood gülümsemesi, tüm prosedürlerin veya diş beyazlatma, diş kronları, radyant, dişeti estetiği ve ortodonti gibi bazı prosedürlerin bir kombinasyonudur. Tam bir gülümseme tasarımına sahip olmanın, güveninizi arttırmak ve ağız sağlığınızı iyileştirmek gibi birçok avantajı vardır.

Gülüş Tasarımı Tekniği

Bu tedavi her hasta için farklıdır ve tedavi en az 3 seanstan oluşur. Hasta konsültasyon için geldiğinde, öncelikle dişleri fotoğraflanır ve işlemden önce dijital oral modelleme yapılır. Sonuç hastaya CAD / CAM ve Digital Smile Design (DSD) gibi dijital yöntemlerle gösterilir.

İşlem bir maket model ile başlar ve daha sonra kesin karar hasta ile birlikte verilir. Diş hekiminiz öncelikle dişlerinizi beyazlatır. Gülümseme şekliniz, lümen, E-max, Empress porselen, Zirkonya Taç ve Dolgulu Porselen Taç ile tasarlanır.

Gülüş tasarımı aynı zamanda dudak ve yüz oranının bir kombinasyonudur. Eğer hastanın dişlerin belirsiz olduğu bir gülümsemesi varsa, diş hekiminiz botoks veya dermal dolgu maddeleri gibi tedaviler kullanabilir. 

Gülüş Tasarımı Ne Kadar Sürer?

Gülüş tasarımı yaklaşık 1 ila 2 saat kadar sürer. Daha sonra, diş hekiminiz CAD / CAM ve DSD kullanarak tasarımı hazırlayacaktır. Sonraki ziyaretlerde maketin hazırlanması 2-3 saat kadar sürer. Gülümsemenizin nihai tasarımına siz karar verirsiniz. Son olarak, işlemin uygulanması ve tamamlanması 1 saat kadar sürer.

Gülümseme analizi ayrıca hastanın yaşını, beklentilerini ve fiziksel özelliklerini değerlendirir ve diş hekimi ve hasta birlikte nihai sonuca karar verir. Hastaya ortodontikten laminata, kompozitten dişeti estetiğine ve zirkonyum kronuna kadar alternatif tedavi seçenekleri sunulduktan sonra tedaviye başlanır.

Before & After

ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


offer-icon