Vücut

Karın Germe

Tummy Tuck, karnı daha sıkı ve daha ince yaparak yeniden şekillendirmek için kullanılan kozmetik bir cerrahi işlemdir. Ameliyat, karın kaslarını sıkılaştırmak için istenmeye karın ve fazla cilt tabakasının alt karın bölgesinden çıkarılmasını içerir.
2-4 Saat

Operasyon Süresi

Genel

Anestezi

Kalıcı/Yarı Kalıcı

Hassasiyet

1-2 Hafta

Tam İyileşme

7 Gün

Kalıcılık

1-2 Gece

Hastanede Yatış

GENEL BİLGİLER

Tummy Tuck, karnı daha sıkı ve daha ince yaparak yeniden şekillendirmek için kullanılan kozmetik bir cerrahi işlemdir. Ameliyat, karın kaslarını sıkılaştırmak için istenmeye karın ve fazla cilt tabakasının alt karın bölgesinden çıkarılmasını içerir.

Karın Germe (Abdominoplasti) ile ne demek istiyoruz?

Karın Germe, karnı daha sıkı ve daha ince yaparak yeniden şekillendirmek için kullanılan kozmetik bir cerrahi işlemdir. Ameliyat, karın kaslarını sıkılaştırmak için istenmeye karın ve fazla cilt tabakasının alt karın bölgesinden çıkarılmasını içerir.

Karın Germe için kimler uygundur?

• Karın bölgesinde fazla yağlanma olanlar

• Aşırı cilt ve form kaybından muzdarip olanlar

• Karın derisinde deformasyonları olanlar

• İç karın bölgesinde hasar olanlar

Böyle bir profiliniz varsa ve estetik olmayan görüntüden kurtulmak istiyorsanız, abdominoplasti almayı düşünebilirsiniz.

Karın Germe Tekniği

 Abdominoplasti, hastaların sarkan karın derisinin kesildiği ve daha sıkı bir karın oluştuğu bir ameliyat türüdür. Abdominal sarkma olan cilt tabakası, alttaki yağ dokusu ile birlikte alınır ve kalan üst cildin eski cilt bölgesinde kullanılmasıyla karın yeniden şekillendirilir. Bazı durumlarda karın germe, karın derisini inceltmek için liposuction ile birleştirilebilir.

Abdominoplasti sonrası operasyon izi nerede kalacak?

Tüm cerrahi prosedürler bir tür yara izi bırakır. Karın Germe sırasında, plastik cerrah, yara izini, bikinin içinde kaplanacak karnın alt kısmında olduğu gibi görünmez bir alanda tasarlayacaktır. Operasyon izinin kalitesi ve boyutu hastadan hastaya değişir, ancak güneş kremi ve yara iyileştirici krem ​​kullanarak maksimum düzeyde azaltılabilir.

Abdominoplasti ile hangi prosedürler birleştirilebilir?

Abdominoplasti sırasında genellikle liposuction uygulanır. Bazı durumlarda, yağ enjeksiyonu da uygulanabilir. Çok fazla kilo veren ve sırtlarında sarkan hastalara 360 derece sıkma işlemi uygulanabilir. Bu işleme “Kemer Lipektomi” denir.

Abdominoplastinin Faydaları

Cygnus Clinic’te, bireysel abdominoplasti çözümleri her bireyin kişisel özelliklerine ve geçmişine göre uyarlanarak sunulmaktadır:

• Diyet ve sporla eritilemeyen inatçı karın yağlarının giderilmesi

• Deforme olmuş cildin çıkarılıp, yeni bir cilt yapısının oluşturulması

• İç karın bölgesinin güçlendirilmesi

• Dikiş izlerinin iç çamaşırı bölgesine kamufle edilebilmesi

• Gerilmiş ve şekilli bir karın yapısı oluşturulması

• Göbek ve yırtık izlerinin doğru yerleştirilmiş

• Yeni karın bölgesi ile orantılı bel bölgesi oluşturulması

• Mükemmel estetik gövde görünümünün elde edilmesi

Abdominoplasti (Karın Germe) Sonrası

Yukarıda belirtilen tüm sorunlar Karın Germe Cerrahisi ile aşılabilir. Karın Germe Cerrahisi, günümüzün ileri teknolojisinin avantajları ile hastaya çok rahat bir iyileşme süreci sunmaktadır. Ortalama 1 hafta içinde sosyal yaşamınıza dönebilir ve yenilenen estetik bedeninizle hayatınıza devam edebilirsiniz. 

Before & After

ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


offer-icon