Meme

Meme Küçültme

Meme Küçültme, göğüs dokusundan belirlenen parçaların çıkarılmasıyla göğüs hacminin azaltıldığı ve kalan dokularla yeni bir meme şekli oluşturulduğu bir ameliyattır.
2-4 Saat

Operasyon Süresi

Genel

Anestezi

Kalıcı

Hassasiyet

1-2 Hafta

Tam İyileşme

7 Gün

Kalıcılık

1 Gece

Hastanede Yatış

GENEL BİLGİLER

Meme Küçültme, göğüs dokusundan belirlenen parçaların çıkarılmasıyla göğüs hacminin azaltıldığı ve kalan dokularla yeni bir meme şekli oluşturulduğu bir ameliyattır.

Meme Küçültme Ameliyatına kimler uygundur?

• Meme büyüklüğü makul olandan daha büyük olan kişiler

• Büyük göğüsleri nedeniyle sarkma problemi olanlar

• Büyük göğüsleri nedeniyle rahat kıyafet giyemeyenler

• Cilt sorunları, sırt ağrısı ve duruş sorunları olanlar

• Fiziksel aktiviteleri gerçekleştiremeyecek kadar büyük göğüsleri olanlar

• Estetik olmayan görünümden dolayı özgüven kaybı yaşayanlar

Ameliyattan Önce

 İlk ve en önemlisi, ameliyattan endişelerinizi ve beklentilerinizi dikkate alıyor ve değerlendiriyoruz.

Bu kapsamda, öncelikle sizin ihtiyaçlarınıza uygun bir operasyon için öncelikle bir konsültasyon yapacağız ve göğüslerinizin boyutu, şekli, cildi, meme ucunun yeni konumu, yaşınız, çocuklarınız olup olmadığı hakkında sizinle durumu değerlendireceğiz. Operasyon, meme ucu hassasiyeti, emzirme, anestezi modu ve varsa operasyonun riskleri hakkında bilgilendiriliyor olacaksınız. Kararınızı kolaylaştırmak için size daha önce aynı ameliyatı geçirmiş olan hastalarımızın resimlerini göstereceğiz.

Operasyona karar verdiğinizde, ekibimiz operasyon gününü sizinle görüşerek planlayacaktır.

Meme Küçültme Operasyonu Tekniği

Meme küçültme, genel anestezi altında yapılır. Memenin içindeki dokular ve memenin dışındaki fazla deri çıkarılır. Eşzamanlı olarak, büyüyen emzikler nihai boyutlara indirgenir. Meme küçültme operasyonlarında, küçültme işlemi, memenin büyüklüğü dikkate alınarak kişiselleştirilmiş teknikler kullanılarak gerçekleştirilir. Dikişler kullanılan tekniğe göre değişmekle birlikte, genellikle T-şekilli olarak ters çevrilir ve zamanla kaybolur. Bu sütürler hastaya estetik olmayan bir problem yaratmayacaktır.

Ameliyattan Sonra

Kullanılan teknik, her hastanın birbirinden farklı olan meme büyüklüğüne, simetrisine ve sarkma derecesine bağlıdır. Cygnus Klinik’te hastanın rahat bir iyileşme süreci yaşaması sağlanır. Özelleştirilmiş meme küçültme operasyonu, hastalarımızdan en iyi geri bildirimi aldığımız çalışmalardan biridir. Ameliyattan sonraki ilk veya ikinci gün boyunca hastamız sınırlı bir kol hareketi yapabilir. Birkaç hafta içinde, yara izi yok olmaya başlar. Ameliyattan hemen sonra büyük rahatlık, sırt ağrısının azalması ve hatta diğer sağlık sorunlarınında ciddi bir azalma gözlemliyoruz. Hastamız rahatlamış ve göğsüne estetik bir görünüm kazanmış bir

Meme Küçültme Ameliyatı sonrası ne kadar iz kalıyor?

Meme Küçültme Ameliyatı sırasında, doktorlarımız minimum yara izi ve rahat bir iyileşme süreci ile mükemmel estetik görünüm elde etmenizi hedefler. Bu nedenle operasyonun iyi planlanması ve hastalarımızdan tatmin edici geri bildirimler almak için elimizden geleni yapıyoruz. Kullanılan tekniğin ve operasyon izlerinin her hastanın meme büyüklüğüne bağlı olarak değiştiğini unutmamalıyız.

Before & After

ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


offer-icon