Vücut

Yağ Aldırma (Liposuction)

Sağlıklı beslenmeye ve spor yapmaya rağmen birçok insan bölgesel inatçı yağlardan kurtulamaz. Liposuction, genel görünümünüzü iyileştiren ideal formlarla mükemmel bir vücut çevresi elde etmenize yardımcı olur.
2-4 Saat

Operasyon Süresi

Normal Anestezi

Anestezi

Kalıcı

Hassasiyet

1-2 Hafta

Tam İyileşme

7 Gün

Kalıcılık

1 Gece

Hastanede Yatış

GENEL BİLGİLER

Sağlıklı beslenmeye ve spor yapmaya rağmen birçok insan bölgesel inatçı yağlardan kurtulamaz. Liposuction, genel görünümünüzü iyileştiren ideal formlarla mükemmel bir vücut çevresi elde etmenize yardımcı olur.

Liposuction nedir?

Liposuction bölgesel yağ için etkili bir çözüm olduğundan, diğer birçok estetik prosedürün yerine de kullanılır. Örneğin, liposuction genişlemiş göğüsleri olan erkek hastalara uygulanan jinekomasti ameliyatlarında kullanılır. Başka bir örnek eğimli bacak düzeltme işlemlerini içerebilir. Bozulmaları kamufle etmek için hastanın yağları vücudunun başka bir kısmından toplanır ve sorunlu bölgeye eklenir. Kısaca liposuction, var olan bir kozmetik cerrahi operasyonunun sonuçlarını iyileştirmek ve etkili hale getirmek için yaygın olarak kullanılan bir prosedürdür.

Liposuction için kimler uygundur?

Liposuction ameliyatı için uygun adaylar, diyet ve egzersizle eritilemeyen inatçı yağla mücadele eden erkekler ve kadınlardır.

Uzun vadeli sonuçlar elde etmek için fiziksel olarak sağlıklı olmak önemlidir. Birçok hasta, istenmeyen cilt dokusundan kurtulmak için liposuction’ı abdominal germe veya diğer plastik cerrahi tedavilerle birleştirir.

Hangi vücut parçaları Liposuction ile tedavi edilir?

Vücut bölümlerinin liposuction ile tedavisi erkekler ve kadınlar için farklıdır. Tedavi gerektiren kadınlar için en yaygın alanlar karın, göğüs, kalça, dış ve / veya iç uyluk, uylukların ön tarafı, dizler, kollar, gluteal bölge, yanaklar ve boyundur. Liposuction uygulanan hastaların yaklaşık %15-25’i erkektir, erkekler için en yaygın tedavi alanları çene, boyun bölgesi, karın, omuz bıçakları ve göğüstür.

Vazer liposuction, lazer liposuction ve klasik liposuction arasındaki farklar nelerdir?

Teknoloji ilerledikçe, liposuction geliştirmede kullanılan teknikler de ilerlemektedir.

Radyo frekans dalgaları ile yağın eritildiği ve sıvı haline getirildiği tekniklere vazer denir. Benzer şekilde, yağın eritildiği ve lazerle sıvı haline getirildiği bir teknik uygulanmıştır. Klasik liposuction’dan farkları, bu ekipmanın yardımıyla yağ dokusunun çok daha yumuşak hale gelmesi ve yağ dokularının vücudun belirli bölgelerinden emilmesinin daha kolay hale gelmesidir. Bu teknikler sayesinde; kanama, çürükler, ağrı ve düzensizlikler klasik teknikten daha nadirdir. Yağ dokusunu daha homojen bir şekilde emmek de mümkündür.

Sonuçlar

  • Ameliyattan sonra özel bir liposuction giysisi ve korse giyilir. Ameliyat türüne ve uygulanan anesteziye bağlı olarak aynı gün veya bir gün sonra hastaneden ayrılabilirsiniz.
  • Gerçekleştirilen prosedüre bağlı olarak 2 gün veya 2 hafta içinde işe geri dönebilirsiniz.
  • Ameliyattan sonra olağanüstü bir ağrı olmaz, ağrı kesiciler sizi rahatlatır.
  • Şişlik, çürükler ve uyuşma 3 hafta içinde kendiliğinden kaybolur. Hasta yaklaşık 5 hafta boyunca liposuction giysileri (korse) giymeye devam edebilir. Liposuction kesiği 2-4 mm’dir ve 3 ay içinde neredeyse görünmez hale gelir.
  • Liposuction’ın diyet veya egzersize iyi bir alternatif olmadığını lütfen unutmayın. Kilo vermek için değil, vücut hatlarını düzeltmek için uygulanan ameliyattır. Bu prosedür, diyet veya spor aktiviteleri ile giderilemeyen inatçı yağ dokuları içeren bölgelere uygulanır, bu nedenle mevcut yağ hücreleri de azalır.
  • Liposuction, genellikle iyi ve uzun süreli sonuçlar veren ve kişinin zihinsel sağlığını geri kazandıran kozmetik bir cerrahidir.

Before & After

ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


ONLINE REZERVASYON

İyi görün. İyi hisset.


offer-icon